Tipy na výlet

Prachovské skály

Prachovské skály jsou nejnavštěvovanějším prostorem v okolí Jičína. Je to pískovcové skalní město na jižním okraji Českého ráje v zalesněném terénu, 7 km severo-západně od Jičína. Rozlohou je neveliké, ale turisticky a horolezecky bohaté skalními seskupeními s prehistorickými nálezy; je...

Najdete nás v srdci Českého ráje, v kraji Rumcajse, Manky a Cipíska - dva kilometry od pohádkového města Jičína, v obci Brada Rybníček. Hotel a Penzion svojí polohou vybízí k pěším procházkám i cykloturistickým vyjížďkám do krásného okolí.

Charakteristickou dominantou a symbolem Českého ráje je zřícenina hradu Trosky. Jedinečným zážitkem je prohlídka hradu Kost se Semtínskou lípou, hradu Valdštejn, zámků Hrubá Skála, Hrubý Rohozec, Humprecht nebo Sychrov. V labyrintech skalních měst najdete zříceniny skalních hradů Drábské světničky, Pařez, Frýdštejn nebo Vranov. Prachovské skály i Hruboskalsko jsou navíc vyhlášeným rájem horolezců.

Navštívit můžete města Jičín, Liberec, Mnichovo Hradiště, Lázně Bělohrad nebo Turnov (vše do vzdálenosti 50km). Zajímavým místem jsou i Lázně Sedmihorky, vždyť právě lázeňští hosté začali tuto část země nazývat již v 19. století Českým rájem.

V našem okolí najdete i další kulturní památky jako Kuks (zámek a špitál, založený Františkem Antonínem Šporkem, se sochami Matyáše Bernarda Brauna), hrad Pecka, zámek v Jičíně, spojený s osobou Albrechta z Valdštejna. Pro milovníky zvířat a Vaše děti bude jistě zážitkem i návštěva zoologické zahrady a jejího "safari" ve Dvoře Králové vzdáleném cca 50 km od hotelu.

V zimě si můžete zajet zalyžovat do nedalekých Krkonoš či využít aquacentra v Jičíně.

Konkrétní tipy na výlety jsou Vám k dispozici v recepci našeho hotelu.

Budeme rádi, pokud nám dovolíte nabídnout Vám naše spektrum služeb, jelikož pevně věříme, že pak se k nám budete vždy rádi vracet.